15 Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

11 czerwca 2019 r. w hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno odbył się 15 Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej. Podobnie jak w poprzednich latach – oprócz występów artystycznych nie zabrakło emocji i piłkarskich wrażeń!

 

 

Stawka ośmiu zespołów została podzielona na dwie grupy. Na drodze losowania w grupie A znalazły się: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3 oraz Przedszkole nr 5. Do grupy B trafiły natomiast: Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 8 oraz Przedszkole nr 4. Mecze grupowe rozgrywano w systemie „każdy z każdym”, a walka o czołowe lokaty rozgrywała się niemal do ostatnich sekund!

Wyniki spotkań Grupa A
Przedszkole nr 1 – Przedszkole nr 2 1:3
Przedszkole nr 3 – Przedszkole nr 5 1:0
Przedszkole nr 1 – Przedszkole nr 3 0:1
Przedszkole nr 2 – Przedszkole nr 5 0:0
Przedszkole nr 1 – Przedszkole nr 5 0:0
Przedszkole nr 2 – Przedszkole nr 3 0:0

Wyniki spotkań Grupa B
Przedszkole nr 11 – Przedszkole nr 10 2:0
Przedszkole nr 8 – Przedszkole nr 4 9:0
Przedszkole nr 11 – Przedszkole nr 8 1:3
Przedszkole nr 10 – Przedszkole nr 4 2:1
Przedszkole nr 11 – Przedszkole nr 4 0:0
Przedszkole nr 10 – Przedszkole nr 8 0:8

Po rozgrywkach grupowych Grupę A wygrała drużyna Przedszkola nr 3, tym samym zapewniając sobie udział w finale. Drugie miejsce po fantastycznej walce zajęła ambitna drużyna z Przedszkola nr 2, zdobywając prawo do udziału w meczu o brązowy medal. Pechowe trzecie miejsce zajęło Przedszkole nr 5, na czwartej lokacie zmagania zakończyło Przedszkole nr 1.

Pierwsze miejsce w Grupie B padło łupem zawodników z Przedszkola nr 8 – komplet punktów i bilans bramkowy 19-1 postawiło drużynę gospodarzy w roli murowanych faworytów do końcowego tryumfu. Walka o drugie miejsce rozegrała się pomiędzy Przedszkolem nr 11 oraz Przedszkolem nr 10. Górą okazali się ci pierwsi, wyprzedzając kolegów z „Dziesiątki” o jeden punkt. Czwarte miejsce w grupie zajęła waleczna drużyna z Przedszkola nr 4.

Przedsmak finału dał mecz o trzecie miejsce. Naprzeciwko siebie stanęła drużyna Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 11. Po zaciętym meczu minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z „Jedenastki”, stając tym samym na najniższym stopniu podium. Finał zawodów miał oprawę godną Ligi Mistrzów. Występ artystyczny przy energetycznej muzyce, wejście z tunelu przy blasku fleszy… Każdemu udzieliła się atmosfera piłkarskiego święta! Mecz rozpoczął się od małej sensacji – na prowadzenie po skutecznej kontrze wyszła drużyna Przedszkola nr 3. Kiedy już wydawało się, że będziemy świadkami wielkiego zaskoczenia, do głosu wróciła drużyna „Ósemki”. Trzy bramki rozwiały marzenia chłopców z Przedszkola nr 3, choć trzeba przyznać, że postawili przeciwnikom bardzo ciężkie warunki.

Pomimo wielkich emocji warto pamiętać, że dla chłopców i dziewczynek to dopiero początek piłkarskiej drogi i jeszcze wiele przed nimi! Należało więc docenić wszystkie starania i każdego zawodnika. Wszyscy mali piłkarze dostali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Swoją cegiełkę dorzucił także Beniaminek, gdzie obok słodyczy znalazły się maskotki i inne kolorowe gadżety. Dodatkową gratką ze strony Akademii były nagrody indywidualne. Obok książek o reprezentantach Polski, prawdziwą perełką była oryginalna koszulka Szymona Żurkowskiego wraz z autografem… Może komuś z bohaterów Turnieju uda się pójść w jego ślady? Oby tak było!

 

 • przedszkola_turniej_1
 • przedszkola_turniej_2
 • przedszkola_turniej_3
 • przedszkola_turniej_5
 • przedszkola_turniej_6
 • przedszkola_turniej_7
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer

Krosno - nasze miasto

Szkółki dla dzieci

MOSiR wspiera akcję:

 

Google+