Zapraszamy na korty tenisowe

 • Korty1
 • Korty2
 • Korty3
 • Korty4

Beniaminek Krosno wicemistrzem Polski U-9!

Relacja trenera Roberta Glenia:

Zawodnicy „Beniaminka” Krosno rocznik 2004 odnieśli ogromny sukces zdobywając drugie miejsce w Finale Finałów Deichmann Minimistrzostwa 2013. Zawody które powszechnie uznawane są za nieoficjalne Mistrzostwa Polski U-9 odbyły się w dniach 21-23 czerwca 2013 r. w Opolu. W imprezie wystąpiły 24 najlepsze drużyny z terenu całego kraju, swoich przedstawicieli miały wszystkie potęgi piłkarskie z największych aglomeracji Polski. Dla naszej drużyny  występ w tak doborowym gronie był wielkim wyróżnieniem. Już sama ceremonia losowania grup, która odbyła się w Amfiteatrze Opolskim zrobiła na młodych Beniaminkach ogromne wrażenie. Nie mogliśmy się doczekać rywalizacji z ekipami zaplecza Ekstraklasy i I i II ligi. Z wielkimi nadziejami, jednocześnie pełni niepokoju oczekiwaliśmy na pierwszy mecz Turnieju.

W powszechnej opinii trenerów drużyna naszego pierwszego rywala – Zawiszy Bydgoszcz, była wymieniana w gronie faworytów Mistrzostw. Beniaminek niespodziewanie "rozprawił się" z wyżej notowanym rywalem. Szybka, składna gra i  piękne bramki (pierwsza po znakomicie rozegranym rzucie rożnym!) przypadły do gustu obserwatorom naszego spotkania. Anonimowa, nie znana szerszemu gronu rywali drużyna została zauważona, bardzo miło było usłyszeć dobre słowo od trenerów i kibiców innych ekip.    
Niestety od kolejnego spotkania w poczynaniach zawodników z Krosna można było zauważyć nieporadność i oznaki wyczerpania. Nie bez znaczenia była tu piątkowa dziesięciogodzinna podróż w ekstremalnie trudnych warunkach. Porażka z Pogonią Szczecin nie popsuła jednak humoru  Naszym piłkarzom. W spotkaniu z KS Szopienice błysnął nasz najmłodszy zawodnik – zdobywając  dwa gole, koledzy dołożyli jeszcze dwie i mogliśmy się cieszyć z czterobramkowego zwycięstwa nad  Mistrzem Górnego Śląska. O spotkaniu z Widzewem Łódź chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, ten mecz ewidentnie nam nie wyszedł (inne drużyny mogą powiedzieć to samo po meczach z Widzewem). Decydujące o losach „Beniaminka” okazało się spotkanie z Odrą Opole. Zwycięstwo z gospodarzem imprezy dawało nam ćwierćfinał. Wszystko szło doskonale, dwie składne akcje i szybkie 2-0. Jednak później coś popsuło się w naszych poczynaniach boiskowych, na minutę przed końcem 2-2 i szansa zaczęła uciekać. Szczęście uśmiechnęło się do nas w ostatniej akcji, 3-2 i Beniaminek w pierwszej ósemce w Polsce.

Drugi dzień rozgrywek to już całkiem inna postawa drużyny z Podkarpacia. Po zwycięstwie  z sympatyczną ekipą z Torunia 2-1 jesteśmy w półfinale. Trener drużyny Widzewa Sławomir Chałaśkiewicz (kiedyś znakomity napastnik Widzewa) przecierał oczy ze zdziwienia obserwując nasze poczynania „co zrobiliście z zawodnikami  przez noc, to nie ta sama drużyna”.  
W półfinale spotkaliśmy się z dobrymi znajomymi – Igloopolem Dębica. Jak zwykle mecze  tym rywalem są bardzo emocjonujące. Nie inaczej było i tym razem. Naszą przewagę udokumentowaliśmy bardzo cenną bramką i po 1-0 mogliśmy się cieszyć z awansu do wielkiego finału. W spotkaniu o pierwsze miejsce naszym przeciwnikiem była drużyna łódzkiego Widzewa, która w meczu grupowym dała nam lekcję futbolu. Jak się później okazało przebieg finału znacznie różnił się od meczu grupowego. Przedmeczowe emocje schłodziło oberwanie chmury, mecz finałowy został opóźniony o 30 minut, murawa stadionu zmieniła się diametralnie. Nasuwała się oczywista analogia z pamiętnym "meczem na wodzie" z 1974 roku. Drużyna „Beniaminka” dopingowana przez swoich wiernych kibiców rozegrała bardzo dobre spotkanie. Piękna bramka naszego rozgrywającego i byliśmy jedną nogą w samolocie do Barcelony. Niestety nie udało się wykorzystać znakomitej sytuacji na 2-0 i na trzy minuty przed końcem Widzew strzelił kuriozalną bramkę po naszym błędzie, koniec  1-1. Dogrywka nie przynosi rozstrzygnięcia. Pierwsza seria karnych kończy się remisowo. Druga daje zwycięstwo naszym przeciwnikom. Łzy zawodników, rodziców, kibiców „Beniaminka”, szczęście było tak blisko. Jesteśmy wicemistrzem Polski w kategorii do 9 lat! Wielki sukces drużyny której nikt nie wymieniał w gronie faworytów imprezy. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do znakomitego występu walecznych zawodników z Krosna.

„Beniaminka” Krosno reprezentowali: Górka Szymon (3), Kozubal Antonii (3), Gazda Aleksander (3), Szafran Mateusz (2), Słowik Patryk (1), Bęben Kamil (2), Zygmunt Kacper, Bolanowski Kacper, Gorzynik Maciej, Skrzęta Szymon, trener Robert Gleń, kierownik Marek Bolanowski, fantastyczni kibice.

Finał:
Widzew Łódź (USA) – Beniaminek ( Polska) 1-1( 0-1) dogrywka 0-0, karne 3-2

 1. Aktualności
 2. Zapowiedzi wydarzeń
25.11.2015
uroczystosc-odsloniecia-tablicy-pamiatkowej-kazimierza-gorskiego-we-lwowieNa zaproszenie Fundacji Charytatywnej „Czesna Sprawa” z Kijowa w dniach 19 i 20 listopada 2015 nasza drużyna pod przewodnictwem Dyrektora MOSiR-u Pana...
24.11.2015
siatkowka-i-liga-kobiet-karpatki-wiceliderkami-tabeliW sobotę 21 listopada 2015 r. w krośnieńskiej  hali sportowo - widowiskowej zawodniczki AZS PWSZ Karpaty MOSIR Krosno pokonały na własnym parkiecie SMS...
24.11.2015
siatkowka-ii-liga-mezczyzn-karpaty-zwyciezaja-blekitnych-ropczyceUdał się wyjazd podopiecznych trenera Jakuba Heimrotha do Ropczyc. Nasi siatkarze pokonali Bęłkitnych 3:2. Błękitni Ropczyce - Karpaty Krosno 2:3 (18:25,...
24.11.2015
koszykowka-i-liga-mezczyzn-tym-razem-na-tarczySzklana twierdza została zdobyta. Podopieczni trenera Michała Barana nie podtrzymali dobrej passy i ulegli w derbowym pojedynku Sokołowi Łańcut...
20.11.2015
powiatowa-licealiada-w-pilce-recznej-dziewczat 16 listopada w hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 6 Szkół:...
20.11.2015
drugie-miejsce-druzynowo-na-turnieju-w-bielsku-bialej14 listopada 2015 roku sześcioosobowa ekipa zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wzięła udział w Turnieju Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin...
20.11.2015
vi-turniej-o-puchar-prezydenta-miasta-krosna-w-tenisie-stolowymW dniu 11.11.2015 r. w hali sportowej krośnieńskiego MOSiR-u przy ul. Legionów odbył się  VI Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z okazji Dnia...
20.11.2015
polfinaly-mistrzostw-polski-juniorow-w-szachachW dniach 8-14.11.2015 roku w Szklarskiej Porębie odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach brała  udział  reprezentantka KKSz Urania...
18.11.2015
kolejny-udany-wystep-zawodnika-kkb-mosirMarcin Michalec zawodnik KKB MOSiR Krosno został wicemistrzem Polski w maratonie na 42 km w nordic walking rozegranym w Beskidach. Zawody rozegrano w...
17.11.2015
koszykowka-i-liga-mezczyzn-kolejna-wygrana-krosnienskich-koszykarzy-tym-razem-w-meczu-wyjazdowymPo zwycięskim meczu z Zniczem Pruszków, koszykarze Miasta Szkła Krosna nie mieli za dużo czasu na odpoczynek.Jednakże 14 listopada "z marszu" pokonali...
17.11.2015
siatkowka-ii-liga-mezczyzn-krosnienscy-siatkarze-wygrywaja-z-bochnia-3-114 listopada 2015 r. w hali sportowej MOSiR przy ul. Legionów 6, AZS PWSZ KArpaty KHS KROSNO wygrywają z Contimax MOSiR Bochnia 3:1. Nasi siatkarze w tym...
17.11.2015
siatkowka-i-liga-kobiet-nasz-zespol-z-gliwic-wraca-z-jednym-punktem14 listopada 2015 r. AZS PWSZ Karpaty MOSIR Krosno uległy na wyjeździe KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3. Mimo ambitnej walki Karpatki nie zdołały...
17.11.2015
koszykowka-i-liga-mezczyzn-kolejne-zwyciestwoOd zwycięstwa do zwycięstwa kroczą podopieczni Michała Barana w tym sezonie. 11 listopada w hali krośnieńskiego MOSiR-u pokonali wicelidera tabeli Znicz...
17.11.2015
v-podkarpackie-forum-charyzmatyczne-w-hali-mosirW dniach 7 - 8 listopada 2015 r. w hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno odbyło się V Podkarpackie Forum Charyzmatyczne "Przemieniajcie się na obraz...
11.11.2015
wyniki-xix-biegu-niepodleglosci-i-ii-krosnienskich-zawodow-nordic-walking-z-okazji-swieta-niepodleglosci-11-listopada-2015-r       Wyniki XIX Biegu Niepodległości - 11 listopada 2015 r.  Wyniki II Krośnieńskich Zawodów Nordic Walking  - 11 listopada 2015 r.   Galeria...
12.12.2015
zapraszamy-na-xiii-halowy-turniej-pilki-noznej-reprezentacji-dzielnic-i-osiedli-miasta-krosna  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Krośnie zaprasza na XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Reprezentacji Dzielnic i Osiedli Miasta Krosna. Zawody...
29.11.2015
mecze-kalh-29-11-2015-r   W niedzielę 29 listopada zapraszamy na mecze piłki halowej, w której zagrają drużyny Krośnieńskiej Amatorskiej Ligii Halowej - KALH. Rozgrywki...
28.11.2015
mecze-kalh-28-11-2015-r   W sobotę 28 listopada zapraszamy na mecze piłki halowej, w której zagrają drużyny Krośnieńskiej Amatorskiej Ligii Halowej - KALH. Rozgrywki odbędą...
22.11.2015
mecze-kalh-22-11-2015-r   W niedzielę 22 listopada zapraszamy na mecze piłki halowej, w której zagrają drużyny Krośnieńskiej Amatorskiej Ligii Halowej - KALH. Rozgrywki...
21.11.2015
siatkowka-i-liga-kobiet-azs-pwsz-karpaty-mosir-khs-krosno-vs-sms-pzps-szczyrk-21-11-2015Mecz siatkówki I ligi kobiet pomiędzy: AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno vs. SMS PZPS Szczyrk Hala sportowo - widowiskowa MOSiR Krosno, ul. Bursaki...
14.11.2015
mecze-kalh-14-11-2015-r   W sobotę 14 listopada zapraszamy na mecze piłki halowej, w której zagrają drużyny Krośnieńskiej Amatorskiej Ligii Halowej - KALH. Rozgrywki odbędą...
13.11.2015
mecze-kalh-13-11-2015-r   W piątek 13 listopada zapraszamy na mecze piłki halowej, w której zagrają drużyny Krośnieńskiej Amatorskiej Ligii Halowej - KALH. Rozgrywki odbędą...
11.11.2015
koszykowka-i-liga-mezczyzn-miasto-szkla-krosno-vs-mks-znicz-basket-pruszkowMecz koszykówki I ligi mężczyzn pomiędzy: Miasto Szkła Krosno vs. MKS Znicz Basket Pruszków Hala sportowo - widowiskowa MOSiR Krosno, ul. Bursaki 29 11...
11.11.2015
zapraszamy-na-vi-turniej-o-puchar-prezydenta-miasta-krosna-w-tenisie-stolowym   Krośnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie serdecznie zapraszają na VI Turniej o Puchar Prezydenta...
11.11.2015
xix-bieg-niepodleglosci-11-listopada-2015-r       Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieński Klub Biegacza, przy współudziale Gminy Krosno zapraszają do wzięcia udziału w XIX...
11.11.2015
ii-krosnienskie-zawody-nordic-walking-z-okazji-swieta-niepodleglosci-11-listopada-2015-r       Prezydent Miasta Krosna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Krośnieńskiego, Państwowa Wyższa Szkoła...
07.11.2015
siatkowka-i-liga-kobiet-azs-pwsz-karpaty-mosir-khs-krosno-vs-wisla-warszawaMecz siatkówki I ligi kobiet pomiędzy: AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno vs. Wisła Warszawa Hala sportowa MOSiR Krosno, ul. Legionów 6 7 listopada 2015...
04.11.2015
2-grand-prix-polski-kadetek-i-kadetow-w-tenisie-stolowym-04-11-2015Zapraszamy na 2. Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym, które odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2015 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej...
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer
 • Wirtualny spacer
  Wirtualny spacer

 
Polecamy

Szkółki dla dzieci

MOSiR wspiera akcję:

Zapraszamy na:

 

Google+