Udane zgrupowanie ma za sobą piłkarska, kobieca reprezentacja Polski do lat 15, która dwukrotnie w spotkaniach towarzyskich pokonała rówieśniczki z Czech. W pierwszym meczu Polki wygrały w Nachodzie 2:0, a w drugim w Wałbrzychu aż 4:0.

Udanie zadebiutowała w reprezentacji Polski Krośnianka Anna Skrzypczyk.

Zawodniczka Karpat Krosno na swój pierwszy mecz w reprezentacji Polski U-15 wybiegła w pierwszej "jedenastce". Utalentowana czternastolatka w pierwszym meczu z Czeszkami rozegrała 45 minut. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 2:0.

Natomiast w drugim meczu, 16 października w Wałbrzychu Ania weszła na boisko w drugiej połowie i w 55 minucie meczu zdobyła swojego pierwszego reprezentacyjnego gola.

Michał Skrzypczyk, tato Ani, przyznaje, że powołanie do reprezentacji Polski było dla jego córki zaskoczeniem. - Nie przypuszczała, że tak szybko to nastąpi i będzie grać w kadrze z zawodniczkami rok starszymi - opowiada. - Później oczywiście była wielka radość - uśmiecha się.

Czternastolatka z Krosna regularnie wyjeżdżała też na zgrupowania Letniej (w 2018, 2019 i 2021 roku) oraz Zimowej (w 2019 i 2020) Akademii Młodych Orłów. Teraz jako jedna z pierwszych zawodniczek z rocznika 2007 otrzymała powołanie do kadry Polski U-15.

Najmłodszą reprezentację Polski prowadzi Paulina Kawalec. Michał Skrzypczyk podkreśla, że Ania miejsce w kadrze wywalczyła sobie ciężką pracą, uporem i pasją.

Ani serdecznie gratulujemy udanego debiutu.

13 października 2021 r., Nachod

Czechy U15 – Polska U15 0:2 (0:0)

Bramki: Grzywińska 50’, Witek 64’

Polska w 1. połowie: Ewa Sikora – Anna Bucholc, Julia Tokar, Iga Witkowska, Małgorzata Milewska, Weronika Polak, Wiktoria Sroka, Matylda Kościelak, Amelia Majtczak, Roksana Jagodzińska, Anna Skrzypczyk.

Polska w 2. połowie: Ewa Sikora – Martyna Łuczak, Natalia Duda, Emilia Sobierajska, Julia Henning, Monika Poniedziałek, Zuzanna Witek, Martyna Jakubowska, Patrycja Guzewicz, Nina Abe, Zuzanna Grzywińska.