Wicelider 4 ligi podkarpackiej Karpaty Krosno na koniec okienka transferowego przygotował prawdziwy hit. Do drużyny dołączył 19-letni napastnik, wychowanek Szachtara Donieck, Edvard Kobak. Piłkarz FK Minaj jeszcze kilka tygodni temu pewnie nie spodziewał się, że będzie nagle musiał zmienić drużynę, ale względu na wojnę było to konieczne.

– To był bardzo szybko przeprowadzony transfer. Edvard trafił do nas w piątek i był od razu na treningu. My w niedzielę rozgrywaliśmy mecz i raczej ten ostatni trening przed spotkaniem jest bardziej aktywacyjny, więc ciężko było go ocenić po takiej jednostce. Zdążyliśmy jednak zauważyć u niego niesamowitą jakość. Ma świetną lewą nogę, charakteryzuje go przebojowość i jego wszechstronność daje nam dużo możliwości. Myślę, że znakomicie sobie u nas poradzi – powiedział dla TVPSPORT.PL trener krośnian, Dariusz Liana.

W obecnym sezonie Premier Lihy piłkarz urodzony w Ukrainie rozegrał 10 spotkań i zaliczył w nich ponad 300 minut. W przeszłości występował on także młodzieżowych reprezentacjach, w których notował dobre wyniki (cztery bramki dla U17 w eliminacjach do mistrzostw Europy).

Życzymy wielu sukcesów!

źródło: sport.tvp.pl