Nasze drużyny jak co roku solidnie przygotowywały się do rozgrywek ligowych. Nastroje w drużynach dziewczyn i chłopców są optymistyczne i wszyscy z niecierpliwością czekają na najbliższy weekend kiedy to rozpoczną się zmagania.

Pierwszoligowe Karpatki inaugurują rozgrywki ligowe już w piątek o godzinie 18.00. Co najciekawsze będzie to mecz z 15 kolejki a przeciwnikiem będą młode siatkarki ze Stężycy. Na prośbę zespołu ze Stężycy, który w sobotę zagra w Jarosławiu zaczynamy właśnie od rywalizacji z tą drużyną. Faworytkami będą krośnianki, ale wiadomo, że pierwsze mecze to wielka niewiadoma. W niedzielę o godzinie 17.00 do Krosna przyjeżdża zespół Solnej Wieliczka. To niewygodny rywal, który na pewno postawi się naszej drużynie. W składzie rywalek znajdują się siatkarki, które reprezentowały kiedyś Karpaty. Siostry Muszyńskie i Ada Wełna znane są z występów w barwach naszego klubu. Z tą drużyną krośnianki miały okazję spotkać się na turnieju rozegranym w Mielcu. Nasz zespół przegrał po wyrównanym pojedynku 3:0 i już w I kolejce sezonu nadarza się okazja do rewanżu. Krośnianki w Mielcu zmierzyły się także z jednym z głównych faworytów tegorocznego sezonu w I lidze drużynie ITA TOOLS Mielec, którą pokonały 3:2. W naszej drużynie nastroje są optymistyczne. Po raz pierwszy od kilku lat pozostał trzon zespołu. Dziewczyny są zgrane ze sobą i będą walczyć o jak najlepszą pozycję w ligowej tabeli. Liczą na dobrą postawę i miejsce w czubie. Do 8 zawodniczek, które grały w ubiegłym sezonie, dołączyły młode i bardzo zdolne dziewczyny - libero Izabela Dąbrowska i przyjmująca Aleksandra Hochołowska. Oprócz młodości wśród nowych zawodniczek, które doszły do zespołu jest także duże doświadczenie - środkowa Emilia Oktaba oraz ukrańska przyjmująca Julia Szczelokowa to zawodniczki, które grają już dobrych kilka sezonów. Drugą libero jest wychowanką Karpat Wiktoria Wosiewicz. Ta mieszanka powinna nam dostarczyć dużo radości i pokazać dobrą siatkówkę.

Równie dobre nastroje przed sezonem panują wśród naszych drugoligowych siatkarzy. Tu także większość zespołu pozostała z ubiegłego sezonu ligowego. Nowi zawodnicy to także młodość i doświadczenie. Powracający po latach do Krosna Damian Sąpór będzie kierował rozegraniem zespołu. Bardzo dobrzy przyjmujący Miłosz Iszczuk i Kamil Warzocha to już uznane firmy a młody Jakub Gębarzewski to duży talent na pozycji libero. Nasz zespół zainauguruje sezon w sobotę o godzinie 17.00 spotkaniem z drużyną  Hutnika Wandy Kraków. Wierzymy, że będzie to zwycięska inauguracja i pełna pula punktowa pozostanie w Krośnie. Liczymy także na miejsce w pierwszej czwórce siatkarskich zmagań w sezonie 2022-2023. Na wszystkie trzy spotkania jest dla kibiców wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na krośnieńskie hale wiernych i nowych sympatyków krośnieńskiej siatkówki. Zawodnicy i zawodniczki liczą na dużą frekwencję i doping swoich niezawodnych kibiców.

Zapraszamy i prosimy o wsparcie naszych drużyn w ligowych zmaganiach.