W sobotę 3 maja ,  w hali sportowej GOSiR w Jedliczu, odbył się VII  Otwarty Turniej Szachowy z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja . W Turnieju udział wzięło 48 zawodników z Leżajska, Haczowa, Rogów, Krościenka Wyżnego, Wrocanki, Iwli, Dukli, Dobieszyna, Moderówki, Żarnowca, Trześniowa, Górek, Zręcina, Krosna, Brzozowa, Odrzykonia i Jedlicza. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, tempo 15 minut na zawodnika, na dystansie 9 rund, kojarzenia komputerowe. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: Open, Gimnazja, Szkoły Podstawowe. W kategorii Open zwyciężył bezapelacyjnie, zdobywając 8,5 pkt z 9 partii, gimnazjalista, Patryk Mrozowski  (KKSz Urania MOSiR Krosno) , kolejno uplasowali się Mariusz Szaro  (Stowarzyszenie Nasz Rymanów) i Łukasz Lorens (Krosno). Patryk po raz kolejny zwyciężył w Jedliczu i praktycznie nie dał szans rywalom. Jest to jeden z najbardziej utalentowanych graczy w naszym województwie, jest też finalistą Mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz reprezentuje krośnieński klub w II lidze juniorów.

W kategorii Gimnazjum zwyciężyła  Anna Winter  (KKSz Urania Krosno), drugie miejsce zajęła  Zuzanna Jurkiewicz ( UKS SP 1 Brzozów) , trzecie miejsce Albin Szaro  (Trześniów). W kategorii Szkół Podstawowych  zwyciężył Tomasz Bober ( UKS SP 1 Brzozów), kolejno uplasowali się Kacper Guzik (KKSz Urania Krosno) i Jakub Tomkiewicz ( UKS SP 1 Brzozów) . Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Piotr Bober –  5 lat,  najmłodszą zawodniczką  Kinga Makoś - 6  lat.

Nagrody zwycięzcom wręczył: wiceprzewodniczący Rady Gminy Jedlicze, Tadeusz Leśniak, sędziował Marian Lorenc z Krosna.