W dniach 7-9 września na kortach Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia w kategorii Krasnali - do 10 i 12 lat dziewcząt i chłopców.
W zawodach wzięło udział 46 zawodników i zawodniczek. Młodzież z Podkarpacia pokazała duże umiejętności, a wiele pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie .

Mistrzem Podkarpacia na rok 2013 został Maksym Jezierski( KTT Krosno) w finale pokonując Miłosza Zadorę (Przemyśl) 6/2

W grze deblowej również triumfował Maksym Jezierski z partnerem Miłoszem Zadorą pokonując wspaniałą parę Miłosza Srokę(Przemyśl) i Oskara Wydrę po zaciętym pojedynku 6:4.
W kategoria dziewcząt Mistrzynią Podkarpacia została Martynka Hajduk(Stalowa Wola) w finale pokonując Emilię Szwed (KTZ Return Krosno) 6:4.
Warto nadmienić, że Krosno pierwszy raz w swojej historii organizowało turniej rangi mistrzowskiej. Piękne mecze, wspaniała walka, pojedynki dostarczały wielu emocji.

Wśród chłopców zwyciężył Szymon Budziak (Jasło) w finale pokonując Bronisława Matusiaka (Słowacja) 6/4.

Mecz, który dostarczył najwięcej braw i winerów to pojedynek Szymona Budziaka  z Aleksem Majewskim (Rzeszów) 6/4 pokonując rywala niebywale mocnym forhendem w stabilizacji .

Turniej dziewcząt został zdominowany przez zawodniczki ze Słowacji, w finale Potoczniakow wygrała z Gralową  6/3, trzecie miejsce przypadło Juli Błażejowskiej (KTT Krosno).

W całym cyklu grały dzieci z Krosna, Jasła, Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Strzyżowa, Rymanowa Zdroju, Przemyśla i Słowacji.

Zarząd KTT i KTZ RETURN Krosno składają serdeczne  podziękowania dla Z-cy Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisława Barana za zaangażowanie, obecność i promowanie tej dyscypliny w Krośnie oraz  Dyrektora krośnieńskiego MOSiR-u Pana Antoniego Dębca za wspaniałe nagrody, wspieranie tenisa oraz możliwość gry i szkolenia dzieci i młodzieży w Krośnie.