Koszykówka
kosz2024-04-21-22
Termin: niedziela, 21 kwiecień 2024 18:00

Miejsce: Hala sportowo - widowiskowa MOSiR, ul. Bursaki 29

Nadszedł długo oczekiwany czas przez wszystkich Kibiców koszykówki. Po pięciu latach gry w 1 lidze ponownie awansowaliśmy do fazy playoff i bezpośredniej walki o zwycięstwo w rozgrywkach , które daje prawo do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek -  Energa Basket Lidze.

Po rozegraniu 34 meczów w rundzie zasadniczej, podopieczni Edmunds’a Valeiko zajęli 1 miejsce w tabeli. Biało-Zieloni zwyciężyli w 26 pojedynkach i w tylko 8 musieli uznać wyższość przeciwnika. Jeszcze lepiej wygląda bilans meczów na własnym parkiecie. Szklana Twierdza tylko raz została zdobyta przez drużynę Górnika Zamek Książ Wałbrzych w pozostałych 16 meczach górą byli Krośnianie.

W ćwierćfinale playoff naszym przeciwnikiem będzie zespół GKS-u Tychy. Podopieczni Tomasza Jagiełki zajęli 8. pozycję w sezonie zasadniczym. W rywalizacji bezpośredniej obu zespołów padł remis. Tyszanie pokonali Szklany Team na własnym parkiecie 93:87 a następnie ulegli Biało-Zielonym w Krośnie  81:76.  Mimo dzielącej oba zespoły pozycji w tabeli przewidujemy mocną i wyrównaną rywalizację z której mamy nadzieję wyjść zwycięsko.

Oba zespoły od lat rywalizują na parkietach 1-ligowych a także sparują w przedsezonowych grach kontrolnych. Trener Edmunds Valeiko i Tomasz Jagiełko znają dobre i złe strony przeciwnika co tylko potwierdza emocje jakie będą towarzyszyć ćwierćfinałowej rywalizacji. Rywalizacja toczyć się będzie do 3 zwycięstw. Ze względu na wyższą pozycję w tabeli dwa pierwsze mecze odbędą się w Krośnie już w nadchodzący weekend – sobotę i niedzielę.

Początek obu spotkań o godzinie 18:00.  Bilety do  nabycia online na platformie Abilet.pl lub w biurze klubu. W piątek (19.04) kasa biletowa będzie czynna w godzinach 15-18. W dniach meczowych ( sobota i niedziela) kasę otwieramy od godziny 15:00.

Na rundę playoff i akcję „Białe szaleństwo” przygotowaliśmy limitowaną edycję koszulek „Razem i Złoto”. T-shirty będą dostępne już od piątku w biurze Klubu. Kibice, którzy  zakupią podwójny bilet na oba mecze ćwierćfinałowe, będą mogli zakupić limitowaną koszulkę z rabatem 10 zł. Regularna cena koszulki: 60 zł.

Ilość koszulek jest ograniczona. Kto pierwszy ten lepszy. Dlatego już od piątku zapraszamy do biura Klubu wszystkich Kibiców zainteresowanych zakupem koszulki „Razem i Złoto”. Osoby, które zakupiły podwójny bilet za pośrednictwem portalu Abilet.pl podczas zakupu koszulki muszę okazać zakupiony bilet online lub jego wydruk.

W przerwie sobotniego meczu na Kibiców czeka konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty . Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. Oprawę muzyczną w trakcie meczu gwarantuje DJ Kusy.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Miasto Szkła Krosno i koszykówki na sobotni i niedzielny mecz fazy playoff. W tej części sezonu nie ma już łatwych spotkań dlatego liczymy na Was i wsparcie z trybun. Bilans wygranych na krośnieńskim parkiecie (16:1) potwierdza że mając za sobą szóstego zawodnika jakim są krośnieńscy Kibice jesteśmy niepokonani!

Wzorem sezonu 2015/16 chcielibyśmy aby nasi Kibice przyszli na mecz ubrany na biało okazując tym samym wsparcie dla #SzklanyTeam??. Razem i Złoto!