W rozegranym w sobotę 16 września 2023 r. turnieju szachowym, w ramach XVIII Ekumenicznej Olimpiady Sportowej „Jedność w sporcie”,  nie zabrakło reprezentantów Krośnieńskiego Klubu Szachowego „Urania” MOSiR Krosno, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

W grupie najsilniejszej Open - urodzeni w 2006 r. i starsi (szkoły ponadgimnazjalne, open)., III miejsce 🥉 zajął junior Michał Guzik, jego rówieśnik, Krzysztof Mastej, był 9. W grupie zawodników młodszych   A i B  na podium znaleźli się: Maksymilian Wojtuń  - I miejsce 🥇 w grupie do lat 10, 4 i 5 miejsca zajęli  debiutanci: Jakub Niepokój i Nikodem Mikuła. W grupie dziewczyn do lat 10 – II miejsce 🥈 zajęła Patrycja Oberc. W grupie starszej II miejsce zajął Szymon Oberc 🥈. Jest to  kolejny duży sukces naszych reprezentantów, którzy osiągają wysokie rezultaty sportowe. Bijemy brawa i składamy gratulacje!